9 Ocak 2014 Perşembe

Makyaj Sorunu // Düşük Göz Kapağı Problemi

Merhabalar! Kendi yaşadığım bir problemden yola çıkarak hazırladığım bu yazımda sizlere düşük göz kapağı probleminden bahsedeceğim. Ben göz kapaklarımdan birinin, diğerinden daha düşük olduğunu farketmem eyeliner sayesinde oldu. Bu çok büyük bir fark değil fakat eşit kalınlıkta eyeliner çektiğim zaman farkedilir dereceye ulaşıyordu. Bende bu tip problemler yaşayanlar için bir kaç çözüm önerisi sunacağım.


1. Farklı kalınlıkta eyeliner çekin.

Evet , farklı kalınlıkta eyeliner çekmek iki gözünüzü de dengeli hale getiriyor. Düşük olan göz kapağınıza daha kalın eyeliner çekerseniz emin olun kimse bu ufak sorunu fark etmeyecek ve makyajınız kusursuz görünecektir.

2.Koyu göz makyajı yapın.

Koyu göz makyajları yani koyu renk farlar göz kapağınızdaki ufak sorunun farkedilmemesine yol açacaktır.

3.Gölgelendirme yapın.

Koyu göz makyajı olmayacak durumlarda, özellikle gündüz , göz kapaklarınıza ufak gölge oyunları yapın. Göz pınarından başlayıp kaşın ortalarına çıkıp sonra göz bitiminde bitireceğiniz çok koyu olmayan farlar, göz düşüklüğünüzü gizlemenize fayda sağlayacaktır.


Bu ufak sorunu dert etmemek işte bu kadar basit yollardan geçiyor. Umarım faydalı bir yazı olmuştur. Sevgiler!

5 yorum:

 1. bendede eşitsizlik var bende 1 numaralı çözümü yapıyorum o zaman eşitleniyor
  http://dygndesign.blogspot.com/

  YanıtlaSil
 2. Koyu göz makyajı değilde gölgeliyi sürekli yapsam on numara olucak sanırım :D teşekkürler canım güzel bilgilerdi ,kalın eyelıner çekerim ama gayrı ihtiyari yani (: hiç bunu düşünerek çekmemişştim.

  YanıtlaSil
 3. @ Makyajlı Yorum Kesinlikle en kolay yöntem :)

  @Madame Kokoş Eğer böyle bir problemin varsa kesinlikle denemelisin canım :)

  YanıtlaSil
 4. Eyeliner konusunu bilmeme rağmen "ya eşit olmazsa olmaz amaa"diye yapmıyordum bir başka ağızdan da duyunca gerekli olduğu kanaatine vardım,yararlı bir yazı olmuş çok teşekkürler:)

  YanıtlaSil
 5. Derinşah yorumun için teşekkürler:) Denersen hoşuna gider eminim :)

  YanıtlaSil

© Hebran´ın Yorumu Tüm Hakları Saklıdır.

Designed by mhtyvz