1 Ağustos 2013 Perşembe

Clean & Clear Temizleme Seti // Siyah Noktalar İçin Peeling Krem Jel

Merhaba, uzun süredir kullanmış olduğum ve memnun kaldığım bir marka ve temizleme setinden bahsedeceğim bu gün. Clean & Clear temizleme seti. Bu seti kendi ihtiyaçlarıma göre hazırladığım için belirli bir adı yok. Ben setimi bilinen bir rutin halinde hazırladım. Peeling, tonik ve ardından nemlendirici. Siz cilt tipinize ve probleminize göre istediğiniz seti oluşturabilirsiniz. Benim sorunum siyah noktalar olduğu için ben böyle bir set hazırlamayı uygun gördüm. Nasıl mı?


Siyah noktalar için peeling, siyah noktalar için tonik ve nemlendiricim de sivilce oluşumunu önleyici özellikte. Düzenli kullanımda gerçekten siyah noktalarda azalma oluyor. Fakat bıraktıktan sonra siyah noktalar belki fazlasıyla geri dönüş yapıyor. Üstüne gözenek küçültücü kullanmak yada kullanıma devam etmek gerekiyor.Peeling jeli incelersek, i.indeki mavi tanecikler sayesinde insan peeling yaptığını net hissediyor. Yani onlar olmasaydı bir farkı olur muydu? Bilmiyorum. Kokusu güzel ve uygulamadan sonra ciltte ferahlık hissi oluşuyor. Fakat cildimin bazı bölgelerinde kuruluk yapıyor. Onuda nemlendirici sayesinde engellemiş oluyorum.
Dediğim tanecikler yeterince büyük ve fazla. Yani elinize sıktığınız zaman çok fazla mavi tanecik görebilirsiniz. Taneciklerin büyük olmasının dezavantajı temizleme pedleriyle kullanamıyor olmak. Temizleme pedinin dişleri arasına giriyor ve eğer bir etkisi varsa ona engel olmuş oluyor. Mecburen elinizle dairesel hareketlerle uygulamanız gerekiyor.


Burada sabah ve akşam kullanıma uygun yazıyor fakat ben alırken bayan 2-3 güne bir kullanırsan iyi olur demişti. Yine içeriğini de bu resimde görebilirsiniz. Aman aman mükemmel bir özelliği olmadığı gibi kullanılmayacak kadar kötü bir üründe değil. O yüzden tavsiye edebilirim. Fiyatı 13 - 15 arasında değişiyor.

Seti 3 güne bölüp o şekilde tanıtmayı planlıyorum yoksa çok uzun bir yazı olacak. Sırada ki yazıda tonikten bahsetmeyi planlıyorum. Umarım sadece peeling arayanlar için güzel bir yazı olmuştur. Sevgiler! :)

0 yorum:

Yorum Gönder

© Hebran´ın Yorumu Tüm Hakları Saklıdır.

Designed by mhtyvz